Domy Kultury + Inicjatywy lokalne

logo programuGCK Powozownia znalazła się w gronie domów kultury, których wnioski złożone w ramach programu Domy Kultury + Inicjatywy lokalne zostały rozpatrzone pozytywnie.”Program skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę i poddane ewaluacji, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej. Główny nacisk programu położony jest na nawiązywanie przez dom kultury stałych relacji z mieszkańcami miejscowości, na terenie których działają. Odkrywanie talentów i wzmacnianie potencjału społecznego owocować ma stworzeniem wspólnych projektów na rzecz społeczności lokalnych i przestrzeni publicznej.” (www.nck.pl)

W czerwcu prowadzimy rozmowy i warsztaty z mieszkańcami gminy Radziejowice dotyczące potrzeb kulturalnych, oceny tego jak z kulturą jest, co zmienić, które luki wypełnić. Główne spotkanie, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców odbędzie się 14.06.2014 r. o godz. 13.00 w siedzibie OSP ul. Przemysłowa 1. To nietypowe spotkanie sąsiedzkie będzie miało charakter eksperymentalny. Uczestnicy zostaną zamknięci na 3 godziny i nie będą mogli opuścić sali.
20 czerwca 2014 r. ogłoszony zostanie konkurs na najciekawsze  działanie związane z kulturą skierowany do mieszkanców i dla mieszkańców gminy Radziejowice. W konkursie mogą startować grupy nieformalne i organizacje pozarządowe. Osoby poniżej 18 roku życia, będę mogły realizować swój projekt pod pieczą Powozowni.
Projekty muszą być realizowane w terminie od 28.08. 2014 r. do 16.11.2014 r. Mogą to być działania cykliczne lub jednorazowe. Komisja konkursowa wybierze od 3 do 7 projektów. Koszty związane z realizacją projektów (22 tys.) zostaną pokryte przez Narodowe Centrum Kultury z programu Domy Kultury + Inicjatywy lokalne 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>